sobota 10. března 2012

Malá domácí žumpa

Slavíte MDŽ? Kdo všechno slaví tenhle svátek a kolik z těch lidí vůbec ví, jak ten svátek vznikl - to vážně nevím.
Rozhodně jsem už nesčetněkrát slyšela kec o tom, jak je to komunistický svátek a podobně. O tom, ale dneska psát nechci. Jenom se trochu podivím nad tím, co pěkného jsem se dozvěděla na netu.

Už dlouho přemýšlím nad tím, co za slepice stojí za většinou článků na serverech jako jsou "ona dnes" nebo "Pro ženy". Ty žvásty, co se tam objevují si s holkama v práci předčítáme nahlas. Takové tam jsou píčoviny. Jeden z vrcholů žurnalistiky se pak na serveru ona dnes objevil právě na mezinárodní den žen. Já nevím proč jsou všechny ty servery pro ženy tak často dementní. Jako bychom měly být automaticky pitomé, my čtenářky. Smutnou skutečností je, že nejlepší články na druhém serveru, prozeny.cz, byly v rubrice "Jak to vidí chlap".

Jo, dělejme ze sebe slepice. Svátek MDŽ neoslavujme důstojně, držme chlapům nůž u krku a použijme přiměřené množství citového vydírání, abychom dosáhli toho, čeho chceme. Chlapi si přece rovnoprávné zacházení nezaslouží, vždyť jsou jako malí fracci. Vydobyly jsme si rovnoprávnost a teď je na čase jít o stupínek dál.

Vive la Pičistán!

4 komentáře:

 1. Dart tuhle prohlásil, že tyhle návody na vztahy jsou jako návod na chov křečků (a sem tam ho nechte proběhnout, aby zůstal zdravý, dávejte mu občas mrkvičku, aby se mu obrousily hlodáky, ale ne moc, aby se nezmlsal...).

  Hele, do třetice pipkostrojů ti chybí ještě Krásná.cz ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. MDŽ ctím tradičně každý rok narozdíl od komercí prolezlého svátku svatého Valentýna. MDŽ se komunistický status přiřazuje z pochopitelných důvodů - za komunismu to bylo to samé, co je dnes Valentýn.

  OdpovědětVymazat
 3. Mě weby a časopisy pro ženy fascinujou, ačkoliv jsem chlap. Ještě víc než že je to hloupý mě zaráží, jak se to pořád opakuje. Ty články jsou všechny na jedno brdo.

  Jinak slepice jsou tam většinou podepsaný.

  OdpovědětVymazat
 4. MDŽ neslavím, ale miluju tyhle drsně upřímný články. Něco pravdy na tom bude.
  Lo

  OdpovědětVymazat