středa 16. května 2012

Moje hubená česká svatba

ACHTUNG! Pokud si spojujete slovo svatba se jménem Nintendokórová princezna, čtete dobře. No tak jo, opravdu vdávat se bude jen jedna z nás, a to Královna bitche. Nikdy mě svatební horečka neschvátila, moje dívčí sny byly spíš o GameBoyi než o nadýchané šlehačce a pojídání z jednoho talíře a bílou mám ráda asi tak, jako Pammahone růžovou (i když..).

Přesto se budu vdávat. Letošním květnem se mi na stromu života odkrouhne další letokruh a ve své skromnosti mě nenapadlo nic jiného, než slavnostní pijatyku spojit s narozeninami milencovými a hodit to do svatebního hávu.

Ne, nedělám si srandu. Abychom si rozuměli, k institucializaci vztahu mám opor jako Big Boss Valter ke studentům religionistiky, ale nemůžu si odpustit příležitost nechat se obdivovat omotaná v kilometrech bílého tylu, chytat hejty za to, že si vezu zadek v limuzíně a zašukat si v takovém feelingu, v jakém pánbůh zamýšlel (a tímto se mu omlouvám, protože to celé bude ohromně nekřesťanské).

Zanedlouho mi došlo, jak moc bude taková veselice naoko drahá a zároveň i to, jak drahá by byla veselice opravdová. A hned potom, proč vlastně.

Nebudu lhát, nakonec bude na celé akci nejdražší ženichův oblek. Tedy na té naší. Svatební šaty spíchne šikovná kamarádka a patnáct metrů záclony z Ikey, o catering se postaral kamarád, se kterým si suroviny pěšky odtáhnu z Makra a hudební doprovod zajistí interpret, jemuž jsem se uvolila dělat dobudoucna booking manažera a DJ, který má narozeniny ve stejný den, jako já. Společnosti, která nám vykalkulovala neuvěřitelnou slevu na jedenáctimetrovou limuzínu, budu pak zavázaná nejmnéně do konce čtvrté reinkarnace.

Tak proč se lidi berou? Je to nejvyšší důkaz a slib věrnosti, oddanosti a lásky? Nutná pomyslná pátá meta? Záštita pro děti? Tradice? Nevím. Vzhledem k tomu, že jsem si já kráva blbá nepronajala svatebního koordinátora a zařizovala všechno sama, protože snoubencovi právě vyšlo Diablo III, se vdám v pátek a pak už nikdy.

Teda pouze v případě, že battle.net bude mít zrovna údržbu serveru..

PS: všem čerstvě oddaným a těm, kteří to plánují, přeji neironicky hodně štěstí!1 komentář:

  1. Hele hele hele. To že se chci vdávat ještě neznamená, že sním o jezení knedlíčkové polívky z jednoho talíře! Ale už se těším na tvoji veding. :-)

    OdpovědětVymazat